Roshen оштрафували на 283 млн грн за зловживання становищем на ринку – АМКУ – В курсі

Roshen оштрафували на 283 млн грн за зловживання становищем на ринку – АМКУ

У корпорації вже заявили, що таке рішення Антимонопольного комітету є “мотивованим політично”.

Антимонопольний комітет України оштрафував групу компаній, пов’язаних із корпорацією Roshen майже на 300 млн грн за зловживання на ринку. Мова йде про три компанії – “Інтерстач Україна”, “Дніпровський КПК” та “Інтернкорн”.

Так, штраф на 283 624 500 грн винесено сьогодні. Вказано, що ці три компанії пов’язані відносинами контролю через кінцевого бенефіціарного власника – Олексія Порошенка, сина Петра Порошенка.

Штраф винесено за два порушення законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді зловживання монопольним становищем на загальнодержавному ринку первинної реалізації патоки крохмальної кукурудзяної та глюкозних сиропів.

Порушення полягали у:

  • необґрунтованому підвищенні цін на патоку та сиропи протягом квітня-червня 2018 року, лютого-березня 2019 року та у жовтні 2020 року;
  • у встановленні протягом 2018-2020 років різних умов до рівнозначних угод з покупцями цього товару без обґрунтованих причин.

Розгляд справи, як кажуть в АКУ, тривав понад півтора року. Було зокрема встановлено, що ці три компанії займали монопольне (домінуюче) становище на загальнодержавному ринку первинної реалізації патоки крохмальної кукурудзяної та сиропів в часових межах 2018-2020 роки.

Користуючись таким своїм становищем, група вказаних компаній безсистемно підвищували та знижували ціни на патоку та сиропи. Але при цьому здійснювала цінові виключення для окремих суб’єктів господарювання (кондитерських фабрик).

“Наприклад, для одного з покупців патоки у досліджуваний період встановлювалися ексклюзивно низькі ціни. Поясненням цьому може бути спроба Групи таким чином завадити одному зі своїх найбільших покупців патоки перейти до конкурента (імпортера) – ТОВ «АМІЛКО» (Ростовська обл. РФ), а також – не допустити переходу до нього інших покупців патоки, чиї потужності розташовані в східній частині України”, – розповіли в АМКУ.

В результаті загальний штраф розподілився між трьома компаніями наступним чином:

  • ТОВ «Інтерстач Україна» – 210 185 150 грн (по 105 092 575 грн за кожне порушення),
  • ПрАТ «Дніпровський КПК» – 47 458 400 грн (по 23 729 200 за кожне порушення),
  • ПрАТ «Інтеркорн» – 25 980 950 грн (по 12 990 475 за кожне порушення).

Окрім виписаного штрафу, АМКУ також зобов’язав у двомісячний строк з дати отримання рішення припинити вказані порушення та повідомити про це Комітет у 5-денний строк.

При цьому в компанії “Інтерстарч” вже прокоментували ситуацію та заявили, що рішення Антимонопольного комітету незаконне, політично мотивоване, і вони планують оскаржувати його в суді.


ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI


Від Smi.biz

You may also like...

Ми в Facebook