Розділення Укрзалізниці передбачене програмою уряду – В курсі

Розділення Укрзалізниці передбачене програмою уряду

«Укрзалізниця» проходить перший етап реформи – розділення компанії на окремі види бізнесу. Про це заявив голова правління АТ «Укрзалізниця» Володимир Жмак у ефірі телеканалу «Україна 24».

«Є програма уряду затверджена, яка стосується реструктуризації «Укрзалізниці» на 2019-2023 рік, і ця програма передбачає анбандлінг, тобто розподілення «Укрзалізниці» на вертикалі. Зараз ми вже проходимо перший етап цієї довгої дороги», – сказав Жмак.

За його словами, «Укрзалізницю» буде розділено по 4 напрямкам діяльності: вантажні перевезення, пасажирські перевезення, інфраструктура та виробництво. І, нарешті, буде припинено практику субсидіювання компанією збиткових пасажирських перевезень залізницею за рахунок прибуткових вантажних.

«Всім відомо, що наші вантажні перевезення крос-субсидують всю іншу діяльність «Укрзалізниці». Тому для того, щоб говорити про лібералізацію ринку, приватну тягу і інші моменти, на які Україна має йти в рамках угоди про асоціацію з Європою, ми спочатку говоримо про розподіл і виведення окремих балансів всіх цих 4 напрямків діяльності», – розповів Жмак.

Окрім того, керівник «Укрзалізниці» наголосив: реформа компанії дозволить до кінця поточного року запровадити прозоре тарифоутворення на ринку перевезень.

«Ми збираємося до кінця року чітко розуміти собівартість наших послуг щодо залізничних перевезень, пасажирських, інфраструктури та щодо собівартості виробництва», – повідомив Жмак.

Раніше американський транспортний експерт Джефферсон Сінклер заявив, що «Укрзалізницю» потрібно реформувати за європейською моделлю, що сприятиме подальшій інтеграції України з ЄС.

Водночас екс-міністр інфраструктури Володимир Омелян наголосив, що «Укрзалізниця» також має отримати значну фінансову підтримку від держави, щоб забезпечити оновлення рухомого складу та інфраструктури для підвищення ефективності і сервісу перевезень.


ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI


Від Smi.biz

You may also like...

Ми в Facebook